EVGA 100-N1-0650-L1, 650 N1, 650W, 2 Year Warranty, Power Supply
flash sale iconLimited Time Sale
Until the end
14
quantity
Product details
Category
When building on a budget, the EVGA 650W power supply is a great choice at a low cost. Supporting 30a on a single +12V rail provides more options without having to reduce your component requirements. The EVGA 650W offers the connections and protections needed for basic system builds. With a standard 2 year and Ultra quiet fan design the EVGA 650W power supply will be a great asset for your next build on a budget. Input Frequency Range 50 - 60 Hz.
  • EVGA 650W N1 Series
  • Fan Size/ Bearing: 120mm sleeve bearing quiet and intelligent auto fan for near silent operation
  • Heavy duty protections, including OVP, UVP, OCP, OPP, and SCP
  • Input Voltage:100 - 240 VAC
Brand EVGA
Series 650W Power Supply